لطفاً پیش از خرید، موارد زیر را به‌دقت بخوانید؛ زیرا ثبت هر سفارش در کایا به معنی موافقت با شرایط زیر است.
ورود به وبسایت فروشگاه کایا و استفاده از کلیه خدمات ارائه شده، و اقدام به ثبت سفارش ، به معنا آگاه بودن و پذیرفتن کلیه شرایط و قوانین تعیین شده است. 
شرایط بازگرداندن کالا
در شرایطی که ایراد کالا درب منزل قابل تشخیص نباشد ، شما میتوانید تا 24 ساعت و قبل از سپری شدن تاریخ انقضاء کالا، از طریق پروفایل خود، صفحه تماس با ما و یا تلفن، درخواست مرجوع شدن کالا را مطرح و کالای خود را مرجوع نمایید، در غیر اینصورت امکان مرجوع نمودن کالا وجود نخواهد داشت.
کالاهایی که میتوانید تا 24 ساعت پس از دریافت، تا حداکثر 3 روز و قبل از سپری شدن تاریخ انقضاء آن را مرجوع نمایید :
کالاهایی که پلمپ یا بسته بندی خاصی دارد و زمان استفاده از آن متوجه فساد یا ایراد کالا می شوید (مانند انواع کنسرو ها ، لبنیات ، مربا)
کالاهایی که پس از تحویل و زمان پخت و یا مصرف میتوان ایراد آن را تشخیص داد. (مانند وجود حشره در برنج ، کپک زدگی نان، نم کشیدگی حبوبات وجود هر گونه ترکیبات خارج از موارد ذکر شده در مواد تشکیل دهنده کالا ، تغییر در طعم و ترشیدگی مواد غذایی )
کالاهایی که نیاز به وکیوم و محیط خلاء دارند و هنگام استفاده متوجه شدید کالا در شرایط ذکر شده نیست.
کالا نباید توسط شما تماماً مصرف شده باشد و باید به گونه ای نگهداری شود که عیب مورد نظر شما توسط کارشناسان ما قابل تشخیص باشد.
در مورد کالاهایی که حاوی مهر و موم بهداشتی یا امنیتی هستند، توصیه می کنیم مراقبت های معقول را بدون حذف مهر و موم در هنگام بررسی کالاها انجام دهید، مگر اینکه مطمئن باشید که قصد دارید کالا را نگه دارید.
در صورتی که کالا دارای برچسب مربوط به اطلاعات محصول (اعم از وزن ، قیمت ، میزان کالری) است، باید در شرایط اولیه و سالم باشد.
در خصوص کالاهای فاسد شدنی که ایراد آنها درب منزل مشخص نیست به محض آگاهی از ایراد کالا ، موضوع را در اسرع وقت به ما اطلاع دهید. 
 ‏‏بازگرداندن سفارش و کالاهای معیوب
لطفا هنگام تحویل توسط مامور ارسال، اقلام سفارش خود را به دقت بررسی نمایید. تغییر یا لغو سفارش به دلیل ایرادهای ظاهری و قابل تشخیص در زمان تحویل کالا بعد از تحویل سفارش به هیچ وجه امکان پذیر نیست.
 در شرایطی که عیب کالا درب منزل قابل تشخیص بوده باشد بازگرداندن امکان پذیر نخواهد بود.
ارسال و تحویل
روزهای شنبه و یکشنبه به دلیل فعال نبودن کارگو امکان ارسال بسته وجود ندارد و سفارشات ثبت شده در این روزها در روز یکشنبه ارسال میشود.
شما میتوانید در پروفایل خود در بخش سفارشات سفارش خود را تعقیب کنید.
در صورتیکه در آدرس حضور نداشته باشید ، سفارش شما لغو و پس از کسر هزینه ارسال ، مبلغ به حساب شما مرجوع خواهد شد.
تمام کالاهای سوپرمارکتی به تمام شهرهای ترکیه ارسال خواهد شد بجز کالاهای فاسد شدنی که نیاز به سیستم سرمایش جهت حمل دارند مانند:
مواد غذایی پروتئینی (گوشت و مرغ)
ارتباطات
هنگامی که شما به هر صورت با ما ارتباط برقرار میکنید و ثبت نام و یا سفارش ثبت میکنید بدین معناست که پذیرفته اید از طریق ایمیل و شماره تماس ثبت شده در پروفایل با شما در ارتباط باشیم.
این مکاتبات و ارتباط جهت آگاه سازی شما از وضعیت های سفارشات و یا پیگیری هرگونه مشکل است و از طریق ایمیل و شماره تماس ثبت شده شما صورت میپذیرد.
توجه داشته باشید که کایا صرفا از طریق ایمیل support@kayaturkey.com وشماره های 05300483286 - 05411958970 باشما در ارتباط خواهد بود.
بنابراین ارسال هرگونه پیام تحت عنوان فروشگاه کایا بوسیله هر ایمیل یا شماره های دیگر سو استفاده از نام کایا است و در صورت دریافت هرگونه تماس و پیام و ایمیل به جز از مسیر های ارتباطی ذکر شده جهت پیگیری قانونی آن را از طریق ایمیل support@kayaturkey.com و یا شماره های پشتیبانی اطلاع دهید.
ما صرفا از طریق ایمیل و شماره های ذکر شده و همچنین تنها از طریق شماره تماس و ایمیل ثبت شده در پروفایل کاربر، با شما در ارتباط خواهیم بود.
رعایت حریم خصوصی
فروشگاه کایا متعهد میشود حریم خصوصی کاربران را رعایت کند و در حد توان شرایط و امکانات لازم جهت حفظ و نگهداری از اطلاعات کاربران را ایجاد کند.
بخش نظرات
نمایش نظرات کاربران و خریداران محصولات در سایت کایا به جهت اشتراک تجربه خرید و کیفیت و کمیت محصولاتی که برای فروش ارائه شده اند است.
کاربر موظف است با رعایت شرایط و قوانین اعلام شده فروشگاه اقدام به ثبت نظر فرماید و پس از بررسی توسط کارشناس در صورت رعایت شرایط و قوانین در بخش مربوطه به نمایش خواهد آمد. نمایش نظرات کاربران در سایت به معنی تایید محتویات آن توسط کایا نیست.
به جهت اطمینان از تایید شدن نظرات بهتر است موارد زیر را در هنگام ثبت مدنظر داشته باشید:
سعی کنید موارد غیر ضروری را حذف کرده و فقط موارد مفید و مهم را در نقدتان ذکر کنید.
تنها نظرات مرتبط با محصول مورد نظر تایید میشوند و هرگونه نظر غیرمرتبط حذف خواهد شد.
کاربران موظف اند در هنگام نوشتن نقد خود از ادبیات مناسب استفاده فرمایند و از هرگونه توهین به دیگر کابران و اشخاص خودداری فرمایند.
به هیچ وجه اطلاعات شخصی و هویتی خود را در بخش نظرات به اشتراک نگذارید.
قرار دادن هرگونه لینک و یا ایمیل در نقد موجب عدم تایید میشود.
 
  • هدف شرکت کایا واردات مواد غذایی ایرانی باکیفیت و توزیع مستقیم با رعایت تمامی اصول بهداشتی و رساندن آن به هموطنان عزیزمان در سراسر ترکیه میباشد. 
  • همچنین ما قصد داریم با فروش مستقیم کالا و خدمات از واسطه گری و فروش محصولات نامرغوب به هموطنانمان در ترکیه جلوگیری کنیم.
  • پس از انتخاب محصولات و در انتهای فرآیند خرید برای شما فاکتور و یک شماره سفارش صادر میشود . همکاران ما با شما در واتساپ ارتباط برقرار میکنند، شما میبایست مبلغ خرید خود را به شماره حساب اعلام شده شرکت واریز کنید تا سیستم حسابداری شرکت پرداخت شمارو تایید و بسته برای شما ارسال شود.
* خواهشمندیم در قسمت açıklama  هیچگونه متنی یادداشت نکنید تا در تایید پرداخت با مشکل مواجه نشوید .                                                   

  

هزینه ارسال تمامی سفارشات برای استانبول و شهرهای دیگر مبلغ 50 لیر میباشد
  • کایا مارکت برای افزایش سرعت پاسخ گویی به مشتریان با دریافت کد سفارش یا همان کد “KAYA   این امکان رو ایجاد کرده که بتونید در زمان کمتری به نتیجه مورد نظر خود برسید.
  • همچنین شما برای تایید شدن پرداخت فاکتور خود نیاز به ثبت کد سفارش در قسمت توضیحات پرداخت بانکی (aciklama) دارید.
شرکت کایا محصولات خود را در شهر استانبول از طریق پیک شرکت ارسال و برای ارسال محصولات به شهرهای دیگر با شرکت yurtici kargo طرف قرار داد است.
اگر سفارشات خود را قبل از ساعت 2 بعد از ظهر ثبت کنید ، در استانبول 1 روز کاری و در شهرهای دیگر حداکثر 2 روز کاری بسته به دست شما خواهد رسید.
* توجه بفرمایید روزهای شنبه و یکشنبه امکان ارسال کالا به دلیل فعال نبودن کارگو وجود ندارد و فرایند ارسال از روز دوشنبه آغاز میشود.
* توجه بفرمایید ثبت سفارش بعد از ساعت 2 بعد از ظهر ، 1 روز کاری بیشتر زمان خواهد برد.
برای پیگیری سفارش خود کافیست با شماره تلفن 05300483286 تماس بگیرید و یا در واتساپ شماره سفارش خود رو ارسال و درخواست پیگیری کنید.
  • با وارد کردن ایمیل وارد حساب کاربری خود شوید.
  • روی گزینه “حساب کاربری من ” کلیک کرده و در صفحه‏” پیشخوان” روی “جزییات حساب ” کلیک کنید.
روی گزینه “بازیابی رمز عبور” کلیک کنید. جهت یادآوری کلمه ی عبور ایمیل خود را وارد نمایید. پس از دریافت لینک بازیابی می توانید رمز عبور جدید وارد نمایید.
یکی از راه‌هایی که از نفوذ هکرها و مجرمان سایبری به حساب‌های کاربری و حریم شخصی شما جلوگیری می‌کند، ساخت و استفاده از یک گذرواژه قوی و غیرقابل حدس است.
خیر ، شما میتوانید به عنوان کاربر میهمان هم سفارش خود را ثبت کنید .
بله ، امکان ثبت سفارش بصورت تلفنی امکان پذیر هست ، و همکاران ما شما را راهنمایی خواهند کرد .
بله ، شما میتوانید برای اطلاع از قیمت عمده محصولات با شماره 05300483286 مدیریت فروش مجموعه کایا در تماس باشید.